top of page

Pomáháme neziskovým organizacím začít

Před několika lety jsme byli nadšení studenti, kteří se aktivně zapojovali do zlepšování vzdělávacího procesu na školách a věnovali svůj volný čas projektům, které nás bavily. Měli jsme jasnou vizi: #ČESKObudoucnosti - Česko mozkovnou světa díky špičkovému vzdělávání.

Ale objevily se otázky, které nám v našich aktivitách komplikovaly život.

Jedna z nich byla, kam rychle a jednoduše umístit sídlo neziskové organizace, když jednání o umístění sídla neziskové organizace v areálu školy trvalo velmi dlouho. Proto jsme si vyzkoušeli umístit naší neziskovou organizaci do virtuálního sídla a zodpovědnost jsme předali těm z nás, kteří byli nejlepší v oblasti práva.

Postupně se na nás začaly obracet o radu i další neziskové organizace, které čelily stejným problémům. Rozhodli jsme se, že jim rádi poradíme a pomůžeme začít, protože dobře víme, jak obtížné je chtít něco pro dobro společnosti dělat, ale zároveň nemít potřebné právní znalosti v oblasti zakládání neziskových organizací nebo umístění sídla.

Uplynulo několik let a naše vášeň a oddanost zůstaly nezměněny. Stále se snažíme pomáhat novým neziskovým organizacím začít. Chceme, aby nápady a projekty aktivních jednotlivců našly cestu k realizaci.

A jedním ze způsobů, jak jim pomoci, je převzít zodpovědnost za sídlo jejich neziskové organizace.

Jsme součástí #ČESKObudoucnosti

Pro neziskovky

Kontaktujte nás!

 

Telefon: +420 734 622 622 | Email: info@evropska-office.cz

bottom of page